هر چیزی که فکرشو کنی...!
عشق فقط =>'kaka

جوانی است قد بلند متولد مهرماه ۱۳۵۳ در تهران و پدری از اهالی رفسنجان و کرمانی‌الاصل، بسیار باهوش فوق‌لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و مدرس فعلی در همین دانشگاه، عاشق فوتبال، بسیار کم‌رو و خجالتی (به خلاف ظاهر تلویزیونی) سر به زیر، کم‌حرف، طرفدار انتقاد، نوگرا و دارای خانواده اصیل و معتقد به اصول

http://s1.picofile.com/file/6870736416/adel_ferdosipoor.jpg

عادل فردوسی پور

می‌گوید الکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد هیچگاه برای این تیم کهنه نمی‌شود چون همیشه تازه می‌ماند. انگار فردوسی‌پور هم همیشه نو است و کهنه نمی‌شود.
از روزی که تلفن همراه آمده او شماره تلفنش را عوض نکرده و با وجودی که این شماره نزد خیلی‌ها لو رفته ولی هیچگاه آن را عوض نکرده است چون او با این تلفن معمولا نظرات افکار عمومی در مورد برنامه‌اش را می‌فهمد. برنامه‌اش رکورد دار sms است. عادل، پول خوبی دوشنبه شب‌ها به جیب مخابرات می‌ریزد و از این طریق ثابت می‌کند که نزدیک ۲۵ میلیون بیننده تلویزیونی دارد! فوتبال پدیده قرن ماست و وقتی این بازی انجام می‌شود سوالاتی در ذهن بیننده تلویزیون ایجاد می‌شود که باید به این سوالات پاسخ داد. برنامه نود وظیفه دارد که این سوالات را جواب بدهد.عادل فردوسی پور به عنوان یک تهیه‌کننده، یک مجری و یک برنامه‌ساز موفق توانسته در مدت کوتاهی جای این برنامه را در سیما و در قلب فوتبال‌دوستان باز کند.

شماره کفش او ۴۵ است طوری که وقتی روی پدال ترمز قرار می‌گیرد احتمالا پدال گاز و کلاچ را هم فشار می‌دهد! خودش عاشق فوتبال است و تمام اعضای خانواده‌اش بیزار از آن. او تمام مسابقات فوتبالی را تماشا می‌کند و همیشه طرحی نو در سر دارد. سرعت انتقال دارد و بازی فوتبال او هم بسیار خوب است. کمتر دیده‌اید که مصاحبه کند و اگر گیر افتاده باشد در حد چند کلمه بیشتر نمی‌توان از او حرف کشید. روزی در جام‌جم به او گفتم: بیا مسابقه تایپ SMS بدهیم، چون مطمئن بودم که به دلیل سرعت در تایپ متن، عادل را شکست می‌دهم اما به من گفت که بهتر است منصرف شوی چون من حتی با چشم بسته نیز می‌توانم SMS را تایپ کنم! اتفاقا درست می‌گفت چون در حالی که واقعا نگاهش به جای دیگری بود متن را با فشار انگشت می‌نوشت. عادل سعی می‌کند برنامه نود را به هیچ‌کس و هیچ چیزی نفروشد و از بهترین دوستش هم انتقاد می‌کند، او مهارت دارد که وارد ماجراهایی شود که برای افکار عمومی جالب است و متخصص کشیدن مو از ماست است!با آمدن هوویی به نام لیگ برتر، دیگر از کارشناس فنی استفاده نمی‌کند و فقط کارشناس داوری را به برنامه می‌آورد و در این کار هم دستش تنگ است. گاهی این کارشناسان خلاف آنچه در برنامه دیده می‌شود نظر می‌دهند و این لج فردوسی‌پور را در می‌آورد.

برنامه نود به دلیل کثرت علاقه‌مندان همیشه برنامه اول ورزشی کشور است. دکتر اصغر پورمحمدی رییس شبکه سه که فردی است باهوش و خوش اخلاق، به دلیل وسعت نظری که دارد برنامه نود را به همراه رییس گروه ورزشی یعنی حسین آقا زمانی به دقت می‌بینند و اگر نظرات اصلاحی داشته باشند به عادل منتقل می‌کنند. بیشتر جنجال‌هایی که برای افکار عمومی جالب بوده در تلفن‌های این برنامه وجود دارد. آنجا که با سوالات پیچیده عادل سعی می‌کند که مخاطب را به چالش بکشاند و تمام زوایای پنهان را نیز مطرح نماید. فوتبال چون خط قرمز ندارد و تمام اصحاب آن ورزشی محسوب می‌شوند برنامه نود به راحتی می‌تواند در این حوزه جولان بدهد، این جوان که مردم را دوشنبه شب‌ها، بی‌خواب می‌کند و تا نیمه‌های شب و بعد از تغییر تاریخ روی ساعت‌های مچی افراد برای ورزش‌دوستان سرگرمی ایجاد می‌کند آنقدر باهوش است که کارش را به خوبی و نوگرایانه ادامه می‌دهد. سپهر الیاسی، حسین فرجادیان، مزدک میرزایی و بهزاد کاویانی در تهیه برنامه عادل را یاری می‌دهند و به هنگام مونتاژ نیز حاج نوروزی، کوروش اسدی، فرهاد فاضلی، فرید زرگری، علی فرجی، حسن یاراحمدی گاهی تا ۱۴ ساعت کار فشرده انجام می‌دهند تا نود روی آنتن برود. جالب است که بدانید تا به حال مزدک میرزایی دو بار و رضا جاودانی نیز دو بار نود را به جای عادل اجرا کرده‌اند ولی انگار نود فقط به عادل وصل است. برای او که برنامه‌اش دوشنبه آغاز و سه‌شنبه تمام می‌شود آرزوی موفقیت داریم.

-----------------------------------------------

سوتی ها:

عادل فردوسی‌پور در کل گزارشگر توانمندی است و کمتر سوتی می‌دهد. البته از این جهت که مصونیت خاصی دارد سوتی‌هایش به دل می‌نشیند، درست مثل همتایش بهرام خان شفیع.

بیوگرافی آقای استاد گزارشگری

عادل فردوسی‌پور با تنیس شروع کرد. گزارش‌هایش از تنیس اقماری تهران هنوز از ذهن هواداران این ورزش نرفته. عادل فردوسی‌پور در بدترین موقعیت از فوتبال کشور ما هم برنامه‌اش جذاب است. حال حساب کنید فوتبال ما موقعیت خوبی داشته باشد. عادل ویژگی‌های خاص خود را دارد، عاشق گزارشگری است، فوق‌ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است، هم اکنون به ارائه واحد درسی زبان تخصصی مهندسی صنایع در این دانشگاه در کنار گزارشگری فوتبال مشغول است. زبان انگلیسی‌اش آنقدر خوب است که سال‌هاست در دانشگاه تدریس می‌کند، به عنوان یک استاد جوان...

عادل فردوسی‌پور چنان بر فوتبال احاطه دارد که شاید تصورش را نکنید، دوستان نزدیکش به او می‌گویند که وی فوتبال را می‌خورد، در سال 53 به دنیا آمده است. فرزند بزرگ خانواده است، یک خواهر و یک بردار دارد، برادرش هم دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف است. پدر و مادرش هر دو تحصیل کرده هستند.

عادل با اینکه در تهران به‌دنیا آمده است، اما اصلیت پدری‌اش کرمانی است. بچه خیابان گیشا تهران بود. در زمان نوجوانی، با بچه محل‌هایش فوتبال بازی می‌کرد. سپس به شهرک غرب تهران به همراه خانواده نقل مکان کردند، پس از ازدواج در همان محل ساکن شد. عادل، فعالیت رسانه‌ای خود را در سال 1372، با روزنامه‌نگاری در روزنامه ابرار ورزشی  به سر دبیری اردشیر لارودی آغاز کرد. در آن زمان، سال سوم کارشناسی بود. خود وی در این باره می‌گوید: «من علاقه دارم کار کنم؛ مطلب بنویسم». اردشیرلارودی سردبیر آن‌وقت ابرار ورزشی از او در مورد حیطه‌کاری‌اش پرسید: «ترجمه»! یک متن داد دستش و خداحافظی کرد.«فردا صبح اول وقت رفتم دفتر روزنامه، کارم رو تحویل دادم و بعد از چند روز کارم رو شروع کردم». او پس از قبولی در آزمون گزارشگری صدا و سیما کار روزنامه‌نگاری را رها کرد.

در کارش بسیار جدی است، تا سرازیر یک مطلب در نیاورد، ول کن آن نیست. برنامه 90 را از گزارش فوتبال بیشتر دوست دارد. می‌گوید: «از کارم لذت می‌برم، مطمئن هستم اگر در آن رشته‌ای که درس می‌خواندم شاغل می‌شدم، هیچ گاه این لذت نصیبم نمی‌شد. هیچ کاری لذت گزارشگری را ندارد. من هیچ گاه تاجر خوبی نبودم، حال و حوصله درس خواندن را هم ندارم، تا همین فوق لیسانس بس است. حال و حوصله درس خواندن در زمان تحصیل را نداشتم، معدلم حدود 10 بود، اما پس از فوق‌لیسانس دیگر برای درس خواندن انگیزه‌ای نداشتم. در بازی‌های تیم ملی خیلی دوست دارد جای تماشاگر باشد و مثل تماشاگران بالا و پایین بپرد. گزارش در ورزشگاه نسبت به استودیو بیشتر می‌چسبد. اگر فوتبال زا دنیا حذف شود، بخش عمده‌ای از زندگی‌اش هم حذف می‌شود، عادل در چند سال اخیر در بیشتر نظر سنجی‌های شبکه سوم سیما به عنوان نفر اول گزارشگری برگزیده شده است. در مسابقه پیام کوتاه روزنامه خبر ورزشی درباره بهترین گزارشگران، او با بیش از 91 درصد رای‌های و با اختلاف فاحشی نسبت به دیگران به عنوان بهترین گزارشگر برگزیده شد. او در مراسم اهدای توپ طلای فوتبال ایران نیز جایزه بهترین گزارشگر را از افشین قطبی دریافت کرد.


سوتی های عادل فردوسی پور

1- اولین گاف عادل فردوسی‌پور مربوط به زمانی است که او کار گزارشگری را آغاز کرده بود. به خاطر علاقه وافر عادل به لیورپول، گزارش این بازی در برابر آرسنال را به او داده بودند. یک بازی حساس که فقط عادل فردوسی‌پور از عهده آن بر می‌آمد، اما در این میان یک مشکل وجود داشت. اینکه عادل به شدت سرماخورده بود و آنفولانزا کار عادل را برای ادامه گزارش سخت کرده بود، بینی کیپ و سوزش در سینوس‌ها و مجاری تنفسی کاری کرد تا از فردوسی‌پور در دقیقه 71 بازی بگوید: «معلوم نیست این بازی کی می‌خواد تموم شه؟» و البته چندین بار جمله «پس این بازی کی تمام می‌شود» را به خاطر تب شدید تکرار کرد و سرآخر بدون خداحافظی رفت و بازی بدون خداحافظی عادل به پایان رسید.

2- فردوسی‌پور در حین گزارش‌هایش دوست دارد بینندگان را از مسائل حاشیه‌ای بازی با خبر کند. مثلاً اینکه چه کسانی در جایگاه ویژه می‌نشینند با اینکه چه کسی وارد جایگاه ویژه تماشاگران می‌شود یا از آن خارج می‌شود، با اینکه در نیمکت ذخیره دو تیم چه اتفاقاتی می‌افتد. چند سال پیش که بازی‌های لیگ در ماه رمضان بعد از افطار برگزار می‌شد در جریان بازی پرسپولیس و ذوب آهن مجید خدایی کشتی‌گیر آن زمان تیم ملی ایران وارد ورزشگاه آزادی شد تا کارگردان تلویزیونی تصویر او را نشان دهد. عادل فردوسی‌پور هم که گزارشگر آن بازی بود، با خیال راحت گفت: خب این هم آقای مجید خدایی کشتی‌گیر خوب تیم ملی فوتبال کشورمان!

3- اما فردوسی‌پور خودش عقیده دارد بدترین سوتی‌اش را در برنامه «با جام جهانی 2002» داده است. عادل در این باره می گوید: «در آن برنامه داشتم همزمان با صحبت کردن در برنامه خبرها را از روی اینترنت ترجمه می‌کردم، دو ساعت با آقای حاج‌رضایی بودیم. من در مقطع خداحافظی گفتم: خب من از آقای نصیرزاده که دو ساعت با ما همراه بودند تشکر می‌کنم. که رضا جاودانی با خنده گفت: ایشان آقای نصیرزاده نیستند، آقای حاج رضایی هستند.» فردوسی‌پور در این باره عقیده دارد که آن‌شب هنگ کرده بوده است!

4- فردوسی‌پور در حین یکی از گزارش‌های لالیگا مابین بارسلونا و اسپانیول در صحنه‌ای دوربین سرمربی اسپانیول را نشان داد و چند ثانیه هم روی او مکث کرد، عادل هم می‌خواست نام سرمربی اسپانیول را بگوید. اما یادش نمی‌آمد. بارنکو مارکز نام قبلی است واگر من و شما هم جای عادل بودیم، شاید نام یادمان نمی‌آمد فردوسی‌پور با اعتماد به نفس خاصی گفت: لقب بازیگری سرمربی اسپانیول «تین‌تین» بوده است! البته زیرنویس اوراگول زد. عادل که کمی اسپانیایی بلد است تن تن را با تلفظ اسپانیایی خواند، در حالی که ما ایرانی‌ها با همان تلفظ فرانسوی قهرمان کمیک استریپ‌های نویسنده بلژیکی، هرژه را می‌شناسیم. بارنکومارکز در رفتار، سر و وضع و مدل موهایش شبیه به تن‌تن بود. البته عادل چند لحظه بعد فهمید که چه گافی داده است اما از رسانه ملی که نمی‌شود ماجرای تن‌تن را در یک مسابقه فوتبال توضیح داد.

5- در بازی پرسپولیس و برق شیراز در ورزشگاه آزادی، علی کریمی با موهای بلند و استیل معروفش گل زد اما عادل کریم باقری را زننده گل اعلام کرد، در حالی که کریم موی بسیار کوتاه و استیل متفاوتی دارد و در آن صحنه اصلا باقری در گل پرسپولیس تاثیری نداشت. جالب اینجا بود که فردوسی‌پور چند بار هم گلزنی باقری را تکرار کرد. بعد که گوینده ورزشگاه و تصاویر آهسته نشان دادند زننده گل کریمی بوده است، عادل به روی خودش هم نیاورد.

6- بازی منچستر یونایتدو هال سیتی  را فردوسی پور گزارش می‌کرد هال سیتی در فصل جاری لیگ برتر بازی‌ها را بسیار خوب شروع کرده بود و به همین خاطر آن مسابقه، بازی جذابی از کار در آمد. دقیقه 83 بازی، شیاطین سرخ چهار بر سه جلو افتادند و به همین خاطر هال سیتی بازی هجومی‌ای به نمایش گذاشت. سرعت بالای بازی باعث شد تا عادل نام هال سیتی را فراموش کند و چند باری به جای هال‌سیتی بگوید: «چه بازی زیبایی رو این ویگانی‌ها به نمایش می‌گذارند!» البته چند بار گفتن نام ویگان به جای هال سیتی به این خاطر بود که در آن سولیورپول با ویگان بازی داشت و عادل از سایت livescore حواسش به بازی لیورپول و ویگان بود.

7- در یکی از برنامه‌های 90 امسال مهمان برنامه محمد احمدزاده، سرمربی ملوان بود. عادل در یک صحنه جالب از احمدزاده پرسید: خب آقای ملوان، بریم سراغ ...! که هر دو از خنده ترکیدند. احمد زاده هم به شوخی گفت، خب زبلش را هم می‌گفتید می‌شدیم ملوان زبل! البته این جمله احمدزاده در میان خنده‌های عادل گم شد، ولی در تکرار برنامه 90 که از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شد، با کمی دقت کلمه ملوان‌ زبل به راحتی از زبان احمدزاده شنیده شد.

 
درباره وبلاگ
برای بهتر دیدن از مرورگر Mozilla Firefox استفاده کنید
در ضمن صفحات جانبی رو از دست ندین

» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
» ali
پیوند ها
نظر سنجی
» نظر شما درمورد وبلاگ چیست؟

پیوند های روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب خبری مجله ای فانوس(ورد پرس)

قیمت: 25000 تومان

در سال های اخیر سایت های خبری-مجله ای و همچنین تفریحی رشد بسیار چشم گیری داشته است که نشان از پویایی این سایت ها را دارد و هر روز به شمار آن ها افزوده میشود بسیاری از افرادی که در ابتدای کار هستند نیازمند امکانی هستند که بتواند نیاز های سایت خود را بر طرف کنند و کسانی هم که کهنه کار این سایت ها هسنتد نیازمند بیشتر از گذشته هستند قالب خبری فانوس تمام نیاز های شما رو بر طرف می کند.
بسیاری از افراد دوست دارند تا یک سایت خبری یا تفریحی داشته باشند ولی وقتی با هزینه های راه اندازی این گونه سایت ها رو برو میشود از این کار سرفه نظر میکنند گروه یورتم با توجه به این امر یک قالب خبری-تفریحی را ایجاد کرده تا دوستانی که خواهان این گونه سایت ها میباشند بتوانند به آرزوی خود برسند.
اگر بخواهیم در یک نگاه امکانات قالب فانوس را بررسی کنیم می توان به:
لایک مطالب
واکنشگرایی خوب
زیبایی مثال زدنی
سرعت بسیار بالا
2 اسلایدر مختلف
سایدبار چسبنده
پشتیبانی از ابزارک
پشتیبانی از دو منو
2 رنگ کاملا متفاوت
تبلیغات متنوع بنری
صفحه ساز حرفه ای
نمایش مطالب مرتبط
پرطرفدارترین مطالب
نمایش مطلب قبل و بعد
امکان درج تبلیغات متنی
3 سبک متفاوت نمایش مطالب
امکان درج آیکون برای هر مطلب
نمایش بیشتر بازدید های هفته
نمایش شبکه های اجتماعی سایت
بارگزاری مطالب به صورت انیمیشن
استفاده از فونت آیکون به جا عکس
نمایش صفحات اجتماعی نویسنده مطلب
امکان نمایش مطالب ویژه برای افراد عضو
تیکر زیبا با امکان نمایش به 3 سبک مختلف
قسمت ثبت نام و ورود اختصاصی بدون افزونه
کنترل پنل پیشرفته Ypanel برای تنظیمات قالب
جعبه دانلود برای 3 گروه مختلف دانلود، موسیقی و فیلم
4 بلوک دیگر برای نمایش مطالب در بالا سایت و ساید بار
نمایش زیبای مطالب پیشنهادی (تصادفی) برای جذب کاربر برای ماندن در سایت

خرید محصول        سوال از فروشنده

کسب درآمد اصولی و خارج از تصور از اینترنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic